Skip to content

Trápi vás dlhodobá bolesť kolena alebo bedra? Hrozí vám operácia alebo výmena kĺbu?

Modernou biologickou liečbou v ORTOINOVA ich môžeme zachrániť pred výmenou alebo operáciou.

Prinášame vám skutočné príbehy využitia modernej biologickej liečby kĺbov, ktorá pomáha až 90% pacientom v ORTOINOVA.

Biologická liečba pacientku zbavila barlí

70 ročná pacientka z Nitry navštívila ambulanciu ORTOINOVA v Bratislave prvý raz na jeseň 2023. Mala rozsiahlu artrózu oboch bedrových kĺbov a pohybovala sa výlučne pomocou barlí. Opakovane jej bola odporúčaná výmena oboch kĺbov. Keď sa dozvedela o biologickej liečbe podávanej v našej ambulancii, objednala sa na vyšetrenie a konzultáciu biologickej liečby. Náš ortopéd biologickú liečbu odporučil, aby sa pokúsili kĺb zachrániť a oddialiť operáciu. Pacientke podal do viac postihnutého bedrového kĺbu biologickú liečbu fibrínom. Neskôr pani Eva podstúpila aj vysokoúčinnú biologickú liečbu trombocytmi. 

 Pani Eve sa po niekoľkých týždňoch zdravotný stav zlepšiť natoľko, že jej pri chôdzi postačovala už iba podporná palica. V marci 2024 si dala pani aplikovať biologickú liečbu aj do druhého bedrového kĺbu. Okrem toho užíva dlhodobo aj produkt HERBALGIN, ktorý sme jej odporučili v našej ambulancii. 

V súčasnosti je s výsledkami liečby nad mieru spokojná. Biologická liečba jej pomohla zbaviť sa barlí a nepotrebuje pri pohybe pomoc. Jej zdravotný stav sa výrazne zlepšil. Ako nám povedala, takúto intenzívnu liečbu ešte nezažila. „Z artrózy 4. stupňa sa môj bedrový kĺb zlepšil na 3. stupeň. Pred podaním biologickej liečby bol pre mňa bolestivý každý krok. Cítila som akoby sa mi trela jedna kosť o  druhú. Po podaní biologickej liečby už žiadne trenie necítim“, uviedla spokojná pacientka.

Na biologickú liečbu prišla pacientka až z Košíc

62-ročná pani, ktorá žije v Košiciach, precestovala celé Slovensko, keď sa dopočula o účinnosti biologickej liečby podávanej v našej ambulancii ORTOINOVA v Bratislave. Celé roky trpela na bolestivé kolená a zápaly kĺbov. Bola nútená pomáhať si pri chôdzi s barlami. Prvýkrát prišla do našej ambulancii v auguste 2022. Náš ortopéd jej podal do viac postihnutého kolena biologickú liečbu spolu s vnútrokĺbovou injekciou Chondro-Hyal. V novembri 2022 prišla na kontrolu. Lekár aj pacientka boli s výsledkom terapie veľmi spokojní. Pani Renáte sa zlepšila hybnosť kolena a bolesti sa výrazne zmiernili. Opäť sme jej podali biologickú liečbu na báze fibrínu. Na ďalšom kontrolnom vyšetrení v apríli 2023 podstúpila najmodernejšiu biologickú liečbu na báze trombocytov s kyselinou hyalurónovou. Liečbu si opäť veľmi chválila a bola spokojná. Tento rok zvažuje poskytnutie biologickej liečby aj do druhého kolena. 

Biologická liečba presvedčila aj zarytého zástancu tradičnej medikamentóznej (chemickej) liečby

54-ročný pán prišiel až z Čiech. Vždy aktívneho a činorodého pána, ktorý si každý deň rád zabehal, trápili dlhodobé bolesti oboch kolien. Trpel na rozbehnutú artrózu. 

 Z internetu sa dozvedel o poskytovaní biologickej liečby v našej ambulancii ORTOINOVA Bratislava. Najskôr nám zo zvedavosti opakovane volal a pýtal sa na biologickú liečbu. Ako chemický inžinier je zástancom tradičnej medikamentóznej (chemickej) liečby. Úprimne priznal, že keď sa k nám objednal, prišiel na prvé vyšetrenie s miernymi obavami. Nevedel, čo môže očakávať od biologickej liečby, ktorá sa pripravuje sa z jeho vlastnej krvi. Pán doktor mu celý postup a účinky biologickej liečby vysvetlil. Vzhľadom na pokročilú artrózu kolien mu odporučil kombinovanú biologickú liečbu. Pán súhlasil, avšak po odbere krvi chcel byť osobne prítomný pri celej príprave biologického preparátu. Zaujímal sa o to či sa do odobratej krvi primiešavajú nejaké chemické látky. Krvný derivát je však čisto biologický proces prípravy z vlastnej krvi pacienta. Pán sa teda mohol presvedčiť na vlastné oči, ako sa pripravuje jeho liečba. Najskôr si dal aplikovať biologickú liečbu do jedného kolena. Už po niekoľkých týždňoch sa mu výrazne v kolene uľavilo od bolesti. Nedávno sa k nám znovu objednal a v apríli 2024 sme mu v našej ambulancii podali biologickú liečbu aj do druhého kolena. 

Keď sme sa ho spýtali, ako sa na biologickú liečbu pozerá v súčasnosti a či by ju odporučil iným pacientom, odpovedal jednoznačne áno: „Potom čo som mal možnosť vidieť proces prípravy liečby z mojej krvi, zažiť takmer bezbolestné pichnutie preparátu a následné pocítiť pozitívne účinky, ktoré mi vrátili silu do kolien a sú bez bolesti, sa na biologickú liečbu pozerám racionálne.“

Vďaka biologickej liečbe sa muž opäť postaví bez bolesti.

68-ročný pán z Komárna po COVIDE nabral na telesnej hmotnosti.

Diagnostikovaná artróza kolena III. až IV. stupňa s odporúčanou výmenou kolena (TEP), už mal dohodnutého aj operatéra v predošlej ortopedickej ambulancii. Pre bolesť v kolene úplne prestal športovať. Vyskúšal biologickú liečbu artrózy v ORTOINOVA. Už v prvých týždňoch nastala úľava a dnes je bez bolesti, vstáva bez bolesti. Výmena kĺbu nateraz odložená na neurčito.

Pani už vie stáť aj na jednej nohe

57-ročná pani z Piešťan dlhodobo trpela bolesťou pravého kolena, diagnostikovaná artróza III. stupňa. Koleno bolo stuhnuté, krívala, nevedela vôbec stáť na jednej nohe, v noci sa ozývala bolesť, prakticky nevedela normálne chodiť. Opakované podávanie kyseliny hyalurónovej v predošlej ortopedickej ambulancii nepomáhalo. MSBT terapia mala iba protizápalový účinok, bez výrazného zlepšenia na chôdzu. Hrozila operácia kolena, resp. výmena kĺbu. Po liečbe biologickou liečbou v našej ambulancii ORTOINOVA do troch týždňov bola pani schopná kontinuálnej chôdze 3 km (19.000 krokov) s iba malými prestávkami. Dnes už opäť vie stáť aj na jednej nohe. 

Pani už opäť cvičí jogu a trénuje rýchlu chôdzu

45-ročná pani zo Zvolena dlhodobo pociťovala bolestivé „škrípanie, trenie“ v kolene pri chôdzi. Na uvedenom kolene jej v minulosti bola vykonaná artroskopia. Pri nej sa zistilo, že má „prázdnu chrupavku“ a diagnostikovaná artróza kolena III. stupňa. Nepomohlo jej ani 6-násobné opakované podanie kyseliny hyalurónovej v predošlej ortopedickej ambulancii. Rozhodla sa vyskúšať biologickú liečbu v ORTOINOVA. Už po 10 dňoch od podania v kolene prestala pociťovať trenie a „škrípanie“, bolesť prakticky ustúpila. Dnes sa opäť venuje športu, joge a rýchlej chôdzi.

Pani si znova užíva prechádzky

85-ročná pani z okolia Nitry s diagnostikovanou artrózou IV. stupňa. Nepomáhala už prakticky žiadna liečba, výmena kolena z dôvodu veku už neprichádza do úvahy. Jej ortopéd konštatoval, že už sa nedá nič robiť, má vraj už len dožiť. Pani bola 3 mesiace prakticky už iba ležiaca, nechodila. Krátko po podaní biologickej liečby v našej ambulancii ORTOINOVA začala pani opäť chodiť o palici. A dnes už absolvuje aj krátke prechádzky.

Biologická liečba oddialila výmenu bedrového kĺbu

65-ročná pani z Bratislavy s diagnostikovanou koxartrózou (bedrový kĺb) IV. stupňa v minulosti jej ortopéd odporúčal výmenu kĺbu (TEP). Kĺb bol už v pokročilom štádiu rozpadu a so silnou bolesťou. Pani mala prirodzenú obavu z operácie. Podanie biologickej liečby už síce kĺb nezachránilo, ale došlo k zmierneniu bolesti a oddialeniu operácie.

Pani už nerobí problém chôdza po schodoch a môže opäť športovať

57-ročná pani z Pezinka s diagnostikovanou artrózou kolena III. stupňa mala vážne problémy a bolesť pri chôdzi po schodoch. Problém jej robilo aj vstávanie a bolestivý podrep. Už po 2 dňoch po podaní biologickej liečby sa jej stav výrazne zlepšil. Postupne ustúpili bolesti po schodoch, chôdzu má bez ťažkostí a spokojne cvičí.

Pani sa už opäť môže nalíčiť aj držať dieťa za ruku

34-ročná pani z Bratislavy trpela veľkými bolesťami v ľavom lakti. Nevedela si ani chytiť tvár a nalíčiť sa, až plakala od bolesti. Rozhodla sa vyskúšať biologickú liečbu v lakti u nás v ORTOINOVA. Už po niekoľkých dňoch nastala výrazná úľava a postupne bolesť úplne vymizla. Ľavú ruku má plne funkčnú a môže sa držať s dieťaťom za ruky.

Pán už zas behá po lešení ako pavúk

Pán z okolia Bratislavy dlhšie pociťoval tupú bolesť v kolene, až jedného pri podrepe na lešení v ňom „ruplo“. Odvtedy už pociťoval stále prítomnú silnú bolesť pri každom ohybe. Liečil sa sám dostupnou lokálnou a analgetickou lekárenskou liečbou, tá však neprinášala významné zlepšenie. Po diagnostike stavu kolena a podaní biologickej liečby v našej ambulancii ORTOINOVA do 3 týždňov prišla úľava. Dnes už na koleno nemusí vôbec myslieť a nebráni mu v práci na lešení.

Pán je viac samostatný, rodine sa výrazne uľavilo

72-ročný pán s Parkinsonom so stredného Slovenska a diagnostikovanou artrózou IV. stupňa oboch kolien trpel bolesťami v kľude aj pri chôdzi. U svojho ortopéda bol pravidelne liečený injekciami kyselinou hyalurónovou, avšak prakticky so žiadnym účinkom. Rodina bola už zo situácie pomerne zúfalá. Po podaní biologickej liečby v ORTOINOVA do oboch kolien, už po 2 týždňoch došlo k výraznému zlepšeniu. V kolenách síce pociťuje ešte isté „pukanie“, ale bolesť v kľude úplne vymizla. Pán sa už v podstate sám pohybuje, pre rodinu to znamená veľkú pomoc a úľavu.

Biologická liečba ma zbavila barlí

73-ročná pani zo západného Slovenka navštívila našu ambulanciu ORTOINOVA prvý raz na jeseň minulého roku. Mala rozsiahlu artrózu oboch bedrových kĺbov a pohybovala sa výlučne pomocou barlí. Opakovane jej bola odporúčaná výmena oboch kĺbov u ortopéda. Podali sme jej do jedného (viac postihnutého) bedrového kĺbu biologickú liečbu. Po niekoľkých týždňoch sa jej stav zlepšil natoľko, že pri chôdzi jej postačovala už iba podporná palica. Nedávno si dala aplikovať biologickú liečbu aj do druhého bedrového kĺbu. Je spokojná, že jej biologická liečba pomohla zbaviť sa barlí a nepotrebuje pri pohybe asistenciu.

Pani prišla až z Košíc aj na druhé koleno

Pani v strednom veku z Košíc sa dopočula o účinnosti biologickej liečby podávanej v našej ambulancii ORTOINOVA. Keďže dlhodobo trpela na bolestivé koleno, na jar minulého roku pricestovala do Bratislavy, do našej ambulancie. Bola jej podaná biologická liečba do jedného kolena. Výrazne sa jej stav zlepšil a s kolenom odvtedy nemá problém. Nedávno sa jej „ozvalo“ aj druhé koleno. Neváhala a obratom k nám pricestovala. Opäť jej bola podaná biologická liečba, ale tentoraz do druhého kolena. Práve dobrá skúsenosť ju presvedčila, aby nenechávala nič na náhodu a dopriala aj druhému kolenu účinnú biologickú liečbu. Aktuálne je bez ťažkostí a teší sa, že urobila pre svoje kolená maximu.

Biologická liečba presvedčila aj zarytého zástancu syntetickej liečby

54-ročný pán z Trnavského kraja k nám opakovane volával a dopytoval sa na biologickú liečbu. Keďže je zástancom tradičnej medikamentóznej syntetickej (chemickej) liečby, trochu s obavou navštívil našu ambulanciu ORTOINOVA. Sťažoval sa na dlhodobú bolesť oboch kolien, ktoré vykazovali rozbehnutú artrózu (rád denne behával). Osobne bol pri príprave biologickej liečby, lebo si myslel, že sa do nej „primiešava nejaká chémia“. Keď však videl, že ide naozaj o čisto biologický proces prípravy, bez pridávania čohokoľvek, dal si aplikovať biologickú liečbu do jedného kolena. Po niekoľkých týždňoch sa mu výrazne v kolene uľavilo od bolesti. Nedávno sa k nám vrátil a nechal si aplikovať biologickú liečbu aj do druhého kolena. Dnes sa na biologickú (nie syntetickú) liečbu pozerá racionálne a odporúča ju vyskúšať.

Ak ste našli v niektorom z príbehov ten svoj, zavolajte nám do ORTOINOVA.  

Urobíme maximum pre úľavu a záchranu kolena alebo bedra pred operáciou alebo výmenou.

Objednajte sa na  0948 395 168

Napíšte nám